rolex datejust unisexe 31mm 178271 bracelet huitre cadran chocolatcourage is a psychic symbolism about yves saint laurent 446653 1 ysl t shirts long sleeved for women usa.

architektura, studie, projekty, realizace, vizualizace | Ing. Arch. Václav Hájek

PRAHA 2080

kategorie_strukturální plán
rok_2008

Projekt Vize Prahy v roce 2080 byl pokusem představit si tuto metropoli za 70 let. Jednotlivýmprojektům každého člena projektu předcházela celo semestrální společná analytická práce. Společná práce determinovala skupiny, které se dále věnovali různým oblastem(bydlení, doprava, zeleň, sport...). V posledních týdnech semestru pak každýčlen ateliéru zpracoval vlastní část projektu Praha 2080. Výsledkem práce celéhoateliéru byla výstava v galerii Doubner na Václavském náměstí v červenci 2008. 

OBYTNÉ VĚŽE jsou poháněny vodním proudem a mohou vynést jednotlivéhouseboaty do výše, zasunout do vedlejšího ramene nebo snést pomocítřetího ramene. Po dobu pobytu na věži je houseboat zároveň nabíjen elektrickouenergií, která je získávána skrze podvodní turbínu pod hladinou.

OBYTNÝ HOUSEBOAT je v otevřené poloze pravidelný šestistěn se třemi obytnými částmi.Díky šesti kloubům je podle potřeby možné houseboat modifikovat do uzavřenějšíchtvarů. Jednotlivé houseboaty se na hladině mohou spojovat a vytvářet tak složitějšístruktury. Nábytek uvnitř houseboatu je možné posouvat a sklápět podle potřeby.